Zastrzeganie ważności

W sytuacji zgubienia karty trzeba zgłosić się do najbliższego Punktu Obsługi Klienta Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, poinformować co się stało i karta zostanie natychmiast zablokowana. Nie oznacza to jednak, że pieniądze wydane na zakup długoterminowego biletu przepadły. Po zablokowaniu karty środki z niewykorzystanej części biletu zostają przekierowane na nową kartę.

Zablokowanie karty

  • Na wniosek kiedy poprosi nas o to użytkownik karty - na przykład w razie jej utraty.
  • Blokada zostanie zastosowana również wtedy, gdy kontroler zatrzyma w autobusie pasażera posługującego się nie swoją kartą.
  • W ciągu 14 dni od momentu poinformowania użytkownika o znalezieniu karty miejskiej, która została przekazana do Punktu Obsługi Klienta. Każdorazowo ZDZiT będzie informował właściciela o znalezieniu karty i możliwości jej odbioru. Jeśli jednak nikt się po nią nie zgłosi, karta zostanie zablokowana.

Warunki odblokowania

Odblokowania zablokowanej spersonalizowanej OKM można dokonać tylko  osobiście  w POK w godzinach ich pracy.

Odblokowania OKM na okaziciela można dokonać osobiście w POK za okazaniem dowodu tożsamości i paragonu potwierdzającego nabycie OKM na okaziciela oraz podaniu numeru OKM.

Za odblokowanie uprzednio zastrzeżonej OKM pobierana jest opłata w kwocie 20,00zł. Kwota ta nie podlega zwrotowi.

Wydanie duplikatu

W przypadku gdy nasza karta została zablokowana można złożyć wniosek o wydanie duplikatu. Koszt kolejnej karty to 20,00 zł.